Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

İster kurumsal kiralama, ister bireysel kiralama

İhtiyacınız olan ne varsa, bize iletin

Müşteri Temsilcilerimiz sizi hemen arasın

Teşekkürler!

SÜRÜCÜ BELGESİ VE KİRALAMADA YAŞ SINIRLAMASI

18 veya daha üst yaşlarda bulunan ve ehliyete sahip olan kişiler araç kiralayabilir.

UZUN SÜRELİ KİRALAMA

Uzun süreli araç kiralamada en uzun süre 12 , 24 , 36 ve 48 aydır.

FİYATLARA DÂHİL OLAN VE OLMAYAN HUSUSLAR

Kiralama ücretlerinde araçlar için gerçekleşen dönemlik ve periyodik bakımı, trafik sigortası dahil harcamaları , Akaryakıt ücreti ve ferdî kaza, ferdi hayat sigortası ayrıca hesaplanmaktadır.

Araçlar, müşterilere isteğe göre yakıt depoları tam dolu olarak teslim edilir. Aracın iade edilmesinde deponun eksik ya da boş olması halinde yakıt fark ücreti, araç kiralama ücretine eklenir.

TESLİM ETME VE TESLİM ALMA

Işık Group Rent a Car ofislerinin bulunduğu il / ilçe belediye sınırları kapsamında bulunan otel, işyeri, havalimanı, gar, otogar gibi noktalarda kiralık araçların teslimi ve iadesi,  Türkiyenin her noktasına gerçekleşebilir.

Işık Group Rent a Car ofislerinin bulunmadığı bölgelerde araçların teslim edilmesi halinde, teslim noktasının en yakın ofisine önceden haber vermek kaydı ile ücretlendirilir.

TESLİM GECİKMELERİ

Kiralanan araçlar’ın iade edilmesinde 4 saat ve altı sürelerde gecikmelerde her saat için sözleşme ücretinin 1/5’i; 4 – 8 saat arası gecikmeler için sözleşme ücretinin ½’si; 8 saat ve üstü gecikmeler için ise tam gün kiralama kaza sonrası ücreti tahsil edilir.

SÜRÜCÜ EK SÜRÜCÜ KAZA SONRASI DURUMU

Kullanıcılar kendi aralarında kaza tespit tutanağı düzenlemeli. Kiralanan araçlarda oluşacak olası hasarlarda, aracı kiralayan kişinin en yakın polis ya da jandarma noktasına başvurması gerekmektedir. Polis veya jandarma rapor, kaza, alkol, raporu tutmalı. Ayrıca karşı tarafın ehliyet ruhsat sigorta fotokopileri tarafımıza verilmek üzere alınmalıdır. Bu işlemlerin yerine getirilmesi halinde kiralayan müşterinin hasar sorumluluğu ortadan kalkar ve aracın iş kaybı, sigorta zeyili ile ilgili ödemeler kiralayan müşteriye aittir. Cam ve far kırılmaları, lastik yarılmaları ve stepne kaybı gibi hasarlar sigorta çerçevesindedir.  Kasko kapsamı dışında bırakan her türlü durumun (alkol ya da uyuşturucu madde kullanımı, hız sınırının aşılması ve hatalı kullanım, ehliyeti olmayan bir diğer kişi tarafından aracın kullanılması, sürücü’nün kusurlu kullanımı,  kaza ve alkol raporunun alınmaması, herhangi bir kaza sonrası 48 saat içinde araç ve raporların en yakın Işık Group Rent a Car ofisine teslim edilmemesi) meydana gelmesi halinde tüm sorumluluk kiracıya aittir. Araçla ilgili olası hırsızlık olaylarında, karakol tutanağı, aracın ruhsatı ve aracın anahtarının 24 saat içinde en yakın Işık Group Rent a Car ofisine getirilmesi gerekmektedir. Araç, ikinci bir sürücü tarafından kullanılacaksa bu durum sözleşmenin düzenlendiği sırada belirtilmeli ve o kişinin ehliyet bilgileri sözleşmeye aktarılmalıdır. Aksi halde düzenlenen tüm sigortalar geçersiz sayılarak, olası hasarlar kiracıya aittir.

TRAFİK CEZALARI

Trafik kurallarına aykırı davranışlar sonucunda oluşacak her türlü sorumluluk ve maddî ceza halleri kiracıya aittir. Nedeni ne olursa olsun, yasal makamlar tarafından aracın tutulması halinde geçen süre sözleşmeye aktarılır. OGS / KGS kiracıya aittir.

YURT DIŞINA ÇIKIŞ

Kiralanan araçların yurt dışına çıkması gibi bir durum ya da ihtimal varsa, sözleşme öncesinde bu belgenin hazırlanması gerekmektedir.

DİĞER HİZMETLER

Uçak ve Helikopter kiralama yapılabilir.Ek ücrete tabi olarak şoför ya da rehber sağlanabilir.Otel rezervasyonu gerçekleştirilebilir.Yurt dışı oto kiralama ihtiyaçlarınız ekonomik bir şekilde karşılanabilir.Işık Group Rent a Car, gerekli gördüğü hallerde önceden belirtmeksizin ve haber vermeksizin kiralama ücret, koşullarının yanında rezervasyonda belirtilen araç tipini değiştirme hakkını saklı tutar.
NOT:  Araçla ilgili desteğe ihtiyaç duyulması ya da aracın arızalanması halinde Işık Group Rent a Car ofislerinden birine telefonla ulaşıldığında gereken hizmet sağlanır.

web tasarım